Home / Lajme / Kusari-Lila: o ISË ti je “xhelat“ i Kosovës

Kusari-Lila: o ISË ti je “xhelat“ i Kosovës

Kusari-Lila: o ISË ti je “xhelat“ i Kosovës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar pas raportimeve që Kosova tashmë renditet në vendin e parë në botë sa u përket rasteve të vde kjeve nga COVID-19 për 1 milion banorë.

Kusari-Lila thotë se këto të dhëna flasin mjaftueshëm për atë se si Armend Zemaj e ka menaxhuar pandeminë.

“Kaq për menaxhimin e “mirë” nga juristi i LDK-së dhe lavdatat e kryetarit të tij për punën që po bëhet”, ka shkruar ajo.

Ajo ka nga cmuar edhe kreun e LDK-së, Isa Mustafa, i cili para pak ditësh e kishte quajtur vetë deputeten “xhelat” pas reagimit që ajo kishte bërë pas ínfektimit të Avdullah Hotit me COVID-19.

“Sipas këtij grafikoni, po sqarohet kush është “xhelati” këtu.”, ka shtuar tutje ajo.

About admin

x

Check Also

Profesori amerikan: Dialogu me qëllim primar krijimin e Asociacionin vetëm sa i përkeqëson gjërat

Prof. David B. Kanin Lajmi i mirë për të ashtuquajturin dialog të ...