Home / Opinion / Dokument sekret i Sherbimit Sekret Serb: Perkthim ne shqip!

Dokument sekret i Sherbimit Sekret Serb: Perkthim ne shqip!

Lajmet e fundit Shqip | Shkurt e Shqip
“Kur te bejme marraveshje me oprativen tone ne Kosove (me udheheqesit e BIK-ut) ateher fondet e Ambasadave te shteteve Islame nga Beogradi i dergojme ne Kosove, pjesa me e madhe e fondeve duhet investuar ne ndertimin e Xhamive, ato duhet ndertuar ne vendet e dukshme, afer udheve kryesor dhe autostrades, numrin e xhamive ne qendrat e medha duhet dyfishuar edhe trefishuar.
Perveq xhamive duhet ndertuar edhe shkolla Islame, Medresa, dhe ate ne vendet ku feja ka me shume rendesi se sa kombi si per shembull ne Mitrovice, Gjeneral Jankoviq, Vuqitrn, Dragash dhe Prizren.
Perveq bashkepunetoreve tane nga radhet e shqiptarve kontribut do japin edhe njerzit tane ne Maqedoni, Bosnje e Hercegovine dhe Sangjak, duhet ti japim rendesi edhe pakices Rome te cilet jane te gatshem te punojne dhe te kontribojne per neve duke u aktivizuar me fuqishem ne fene Islame.
Udheheqesit e bashkesive Islame te Kosoves, Maqedonise, Bosnjes dhe Serbise jane bashkepunetore tane dhe jane te gatshem qe te inkuadrojne sa me shume njerez te ndikimit shoqeror si per dhembull politikan, kengetar, sportista, artista dhe intelektual te ndryshme, ne Islamizimin e Kosoves.

Ish presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, pasi ia ndau medaljen “Za Otacbinu” Myftiut Nexhmedin ef. Saqipi nga Bujanoci

Kemi njerez eminent nga partite politike Shqiptare ne Kosove te cilet punojne per neve dhe kane per detyre qe Islamin ta perhapin edhe ne mjediset ku ai kurre me pare nuk ka egzistuar. Ne vendet perendimore ne bashkesite islame i kemi deleguar dhe instaluar udheheqesit nga Kosova dhe Sangjaku te cilet jane nen kontrollin e Ambasadave te Serbise ne Zvicerr, Gjermani dhe Belgjike, dhe me kete do tia arrijme qe te i perqajme Shqiptaret sepse ne keto shtete perendimore egziston rrezistenca nacionaliste shqiptare me e fuqishme ku jane shqitaret me te fortit dhe me te pasurit te cilet e prekrahin politiken e Rugoves.
Atje poshte ne Kosove duhet krijuar atmosferen ashtu qe te rinjet me e ndie veten sikur qe jetojne ne nje vend te huajin keshtu qe shumica e tyre te emigron jashte vendit, nje pjese do te islamizohet dhe per 20 vite Kosova do te duket si Kandahar (qytet ne Afganistan) pas kesaj fuqite perendimore do ta ndryshojne qendrimin ndaj Kosoves dhe do te perkrahin rikthimin e Kosoves nen Serbi.
Kur te ndodh kjo Serbia do ti kete duart e lira ta perserit aksionin e debimit te shqiptareve ne Turqi (1912), por kete here jo me dhune por permes marraveshjes me Turqine dhe me ndihmen e udheheqesve nga BIK-u te cilet do ta therrasin popullin musliman nga Kosova te migroje ne Turqi per punesim dhe kushte me te mira jetesore ne nje vend Islamik”!!!
/ShkurtEShqip.net

About admin

x

Check Also

Profesori amerikan: Dialogu me qëllim primar krijimin e Asociacionin vetëm sa i përkeqëson gjërat

Prof. David B. Kanin Lajmi i mirë për të ashtuquajturin dialog të ...