Home / Lajme / Xhandarmëria  serbe hyn serbes,  ne Karaçevë të Kamenicës, Hoti në Facebook?! 

Xhandarmëria  serbe hyn serbes,  ne Karaçevë të Kamenicës, Hoti në Facebook?! 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

 

Xhandarmëria serbe hyn serbes, pa as pengesen dhe rezistencen me te vogel ne Karaçevë të Kamenicës, Hoti në Facebook?! 

 

Hoti në Facebook ka shkruar: 

 

“Qytetarët tanë në atë pjesë nuk do të jenë pa mbrojtje të institucioneve. Veprimet tona do të jenë në përputhje me kushtetutën dhe ligjin, si dhe të koordinuara me të gjithë mekanizmat e sigurisë në vend”,  

 

Cfare te pengoj te veprosh menjehere?! Nuk munde ti marresh aprovimin Rakiqit qe te dergoje FSK-ne?! Po ministri i mbrojtjes dhe ministri i brendeshem perse nuk vepruan menjehere?! Po ministria e jashteme perse nuk ben veprimet e saj diplomatike per rastin?! I gjithe kabineti yt qeveritar, perfshire ty si “kryeminister”, qe me te drejte quhesh “qeveria Koti”, eshte jashte funksionit, Vetem per te marre rrogat nga taksapaguesit e varfer kosovare! Kosova ka nevoje per qeveri qe t’i dale zot, jo per qeveri kolaboracioniste, si qeveria jote zoti Hoti/Koti, qe je thjeshte vetem nje kukull ne duart e Thacit, per te realizuar planet serbe ne Kosove. 

 

Doreheqje, doreheqje, doreheqje, te menjehereshme, kjo eshte e vetmja veprim i drejte per ty zotni. 

 

 

Shkruar nga 

Luan Baci 

USA 

8 Gusht 2020 

About admin

x

Check Also

Profesori amerikan: Dialogu me qëllim primar krijimin e Asociacionin vetëm sa i përkeqëson gjërat

Prof. David B. Kanin Lajmi i mirë për të ashtuquajturin dialog të ...