Home / Lajme / Shefi i OSBE-së: ‘Turp për qeverinë Hoti, po i vjedhin parat që i dërguam mjekëve që me jetë po rrezikojnë’

Shefi i OSBE-së: ‘Turp për qeverinë Hoti, po i vjedhin parat që i dërguam mjekëve që me jetë po rrezikojnë’

Shefi i OSBE-së: ‘Turp për qeverinë Hoti, po i vjedhin parat që i dërguam mjekëve që me jetë po rrezikojnë’

Shefi i OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, ka komentuar tek postimi i deputetes së PDK-së, Valdete Idrizi në Facebook, ku kritikohen qytetarët që po i shpërfillin masat dhe rregullat e vendosura nga organet përkatëse shëndetësore në mbrojtje nga pandemia.Ai është çuditur se si stafi mjekësor nuk paguhet për orët shtesë që punojnë, sidomos në rrethana ku i rrezikohet shëndeti. / Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

About admin

x

Check Also

Aktiv

INTERVISTË/ Sadri Ramabaja: Kjo është e vërteta ime ndaj “Syrit të Popullit”!

12/09/2020 Almakos ka realizuar një intervistë me profesorin Sadri Ramabaja, i cili ...