Home / Lajme / Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka refuzuar ta takojë koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hysenin!

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka refuzuar ta takojë koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hysenin!

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka refuzuar ta takojë koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hysenin, mësohet nga burime diplomatike në Washington. Ky reagim i zyrtarit të lart ka qenë i pritur, sepse një diplomatë i rangut të lartë siç është posti i sekretarit të shtetit, mund të takohet me homologë të nivelit të ngjashëm, ose më të lartë, por nuk mund të takohet me ish-a, as me njerëz anonimë.
Me Hysenin, ndryshe i njohur në rrjetet sociale si mister Harmonika, paska pranuar të takohet vetëm përfaqësuesi special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Zoti Palmer ka një zyrë pune në Mal të Zi, kështu që Harmonika ka mundur të takohen me të edhe në Ulqin, ose në Podgoricë, dhe jo të shpenzojë kotë lekët e taksapaguesve.
P.S. Kush e di, çka, kënd dhe cilat institucione i koordinon ky njeri? Nëse e mban komunikimin ndërmjetë Hashim Thaçit, Isa Mustafës dhe Abdullah Hotit, nuk quhet koordinator, por quhet postier.
Imazhi mund të përmbajë: 1 person, duke qëndruar dhe kostum, text that says 'On Sale 90% EEAS SEAE'

About admin

x

Check Also

Profesori amerikan: Dialogu me qëllim primar krijimin e Asociacionin vetëm sa i përkeqëson gjërat

Prof. David B. Kanin Lajmi i mirë për të ashtuquajturin dialog të ...