Home / Lajme / Shala: Kosova nën udhëheqjen e Kurtit ishte shteti më i organizuar në botë

Shala: Kosova nën udhëheqjen e Kurtit ishte shteti më i organizuar në botë

 20 KORRIK 2020

Krenar Shala

 

Analisti politik, Krenar Shala, me anë të një postimi në Facebook ka shkruar se shteti ka qenë më i organizuar nën udhëheqjen e ish kryeministrit Kurti.

”Kosova, nën udhëheqjen e ish kryeministrit Kurti u konë shteti ma i organizum edhe ma efektiv n’botë në përballje me pandeminë”, ka shkruar Shala, transmeton ”Bota sot”.

Ai ka thënë se shteti ka është marrë shembull gjatë diskutimeve në parlamentin e Australisë.

Postimi i plotë në Facebook

Rikujtim: Kosova, nën udhëheqjen e ish kryeministrit Kurti u konë shteti ma i organizum edhe ma efektiv n’botë në përballje me pandeminë. Qaq i organizum u konë sa që u merrke si shembull gjatë diskutimeve në parlamentin e Australisë. Shembull u konë. Po ja që nuk zgjati shumë (përkohësisht).

Na pëlqeu ky fakt, nuk na pëlqeu, kërkush pesë pare nuk i jep.

About admin

x

Check Also

INTERVISTË ME ADEM DEMAÇI, NJERIU I PARË POLITIK I UÇK-së KA QENË E DOMOSDOSHME TË KOMBINOHET FORCA DHE POLITIKA

Sejdi Gega *E shtuar nga unë (Sejdi Gega): Me 12 gusht 1998, ...