Të gjitha të zezat e kanë një adresë: PDK-AAK-NISMA-LDK!
Prandaj iu drejtohem me këta emra, sepse shprehje të tjera nuk meritojnë këta gjakpirës.
-Pederat, janë duke e shkelur UÇK-në që 21 vite!
-Kafshët, e ç’armatosen UÇK-në!
-Idiotët, i lan Veteranët në mëshirën e zotit!
-Hajdutët, përfituan në emër të UÇK-së!
-Matrapazët, e perdornin UÇK-në për fushata zgjedhore!
-Injorantët, ia tjetersuan amanetin UÇK-së!
-Grabitqaret, ia ngriten Gjykatën Speciale UÇK-së!
-Gjakprishurit, mundoheshin ta shpallnin organizatë “terroriste” UÇK-në!
-Manipulatoret, i zhyten familjet e Dëshmorëve përmes shantazhit dhe kërcënimeve. Në vend që t’i ndihmonin, familjet e Dëshmorëve, ata i bënin rroktarë të tyre agjendave të tyre politike!
-Dredharaket, i bërën Veteranë edhe ata që dikur e luftonin UÇK-në!
-Gjarpinjet, në emër të UÇK-së u betuan, dhe në emër të saj tradhtuan!
-Shqipfolesit, për 20 vite nuk ishin në gjendje të bënin një ligj që e mbron UÇK-në dhe vlerat e luftës!
E sot? Sot ata vajtojnë me lotë të krokodilit, sepse populli ua ka kthyer shpinen mashtruesve.
Rroftë UÇK-ja ??
Poshtë zhvatësit dhe keqperdoruesit e UÇK-së!

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...