Home / Lajme / U shua Jetat e prof.dr. Hajrullah Gorani!

U shua Jetat e prof.dr. Hajrullah Gorani!

Prishtina Sot
Sot pasdite ndërroi jetë, prof.dr. Hajrullah Gorani, Kryetar i Bashkimit te Sindikatave te Pavarura te Kosoves ne vitet e 90-ta.
Lajmin e ka bere te ditur djali i tij Dukagjin Gorani: “Vdiq në qetësi, i rrethuar me familjen dhe më të dashurit e tij, në moshën 89-vjeçare”.
Imazhi mund të përmbajë: 1 person, syze, mjekër dhe E brendshme, text that says 'Prof. Dr. Hajrullah Gorani'

About admin

x

Check Also

INTERVISTË ME ADEM DEMAÇI, NJERIU I PARË POLITIK I UÇK-së KA QENË E DOMOSDOSHME TË KOMBINOHET FORCA DHE POLITIKA

Sejdi Gega *E shtuar nga unë (Sejdi Gega): Me 12 gusht 1998, ...