Home / 2020 / juli

Monthly Archives: juli 2020

Ramush Haradinaj gabon për Albin Kurtin!

 Fehmi Berisha, ish i burgosur politik ,veprimtar i shquar i çeshtjes kombetare dhe luftetar i UÇK . Akuzat tua sulmuese ndaj Albin Kurtit,kinse ai i vetmi i dënuar paskësh dhënë intervistë nga burgu janë qëllim këqia dhe të pa vërteta. ...

Read More »

Tribuni Kombëtar 

  Beqir Elshani Fill pas LDB Jugosllavia kishte historinë e zezë, sepse në burg të pafund e mbante Kosovën në krye me kreshnikun shqiptar – Adem Demaçin. Shpeshherë në shtypin kombëtar dhe ndërkombëtar flitet për adoptimin e fëmijëve nga prindërit ...

Read More »

Fole gjarpinjësh!

NGA: AVDI IBRAHIMI  30 ; 07; 2020 Shkruan; Avdi Ibrahimi   Kroni jetonte në qytet si gjithë të tjerët, çonte mbesën e nipin në çerdhën e fëmijëve, punonte kamarier në një nga kafiqët e qytetit, bënte pazarin ditor në market, shumë ...

Read More »