Home / Lajme /

Kushtetuesja dhe miqësia me Draganin!
Ja kush ishin lidhjet familjare te viteve 80-ta te kryetares se Kushtetueses Arta Rama-Hajrizi me Dhandrrin-Draganin, qe ne ate kohe tronditi jo vetem Llap e Gollak por krejt Kosoven!
Kur Llapi dhe gjithe Kosova banin rezistence ne forma te ndryshme kunder regjimit kriminal serb, TEZJA e saj Fatimja na e trashi miqësinë dhe u martua me DRAGANIN qe ta ”kultivonte” edhe ma tutje vlaznim bashkimin, e pas disa muajve ne jete pruni edhe dy binjake!
E si duket kjo fare po vazhdon te merr vendime edhe sot ne anen e atyre qe po shkelin mbi gjakun e derdhur te deshmoreve, ne token e Kosoves per t’na i kthyer DRAGANAT , RADOMIRAT e RAKIQAT dhe bijte e tyre, t’vendosin per fatin dhe voten e popullit shqiptare!
Kete regjim nuk e pranuam athere, e s’do ta pranojme as sot!

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...