Home / Lajme / Rron Gjinovci bën thirrje për protestë dhe bllokim të rrugëve të Kosovës deri në zgjedhje

Rron Gjinovci bën thirrje për protestë dhe bllokim të rrugëve të Kosovës deri në zgjedhje

 

Rron Gjinovci bën thirrje për protestë dhe bllokim të rrugëve të Kosovës deri në zgjedhje

 

 30/04/2020

Drejtori i ORC dhe aktivisti Rron Gjinovci, ka bërë thirrje që në Kosovë të mbahen protesta dhe të bllokohen rrugët në Prishtinë, deri të shpallen zgjedhjet e reja në vend.

Rron Gjinovci në një postim në Facebook ka bërë thirrje që të shtunën të mbahen protesta dhe të kërkohen zgjedhjet e reja në vend.

Opcioni 1

Rrugët/sheshet e Prishtinës kanë mjaftushëm sipërfaqe për me i akomodu dhjetëra mijëra protestues me distancë 2 metra nga njëri tjetri.

Opcioni 2
Bllokimi i rrugëve në afërsi të vendbanimit t’juj kudo nëpër Kosovë nga mëngjesi i së shtunës deri në shpalljen e zgjedhjeve të reja.

Fotografia e Rron Gjinovci
Fotografia e Rron Gjinovci
Fotografia e Rron Gjinovci
1,6 mijë
3
94

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...