Home / Lajme / Të shkarkohet këshilltari i Ramës dhe i Thaçit, Baton Haxhiu, ashtu sikur Albin Kurti shkarkoi, Sh.Gashin

Të shkarkohet këshilltari i Ramës dhe i Thaçit, Baton Haxhiu, ashtu sikur Albin Kurti shkarkoi, Sh.Gashin

Ja cili post iu dha Baton Haxhiut në Shqipëri pasi u largua nga TV ...

 

Gazetari Baton Haxhiu, një këshilltarë në “terr” i kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe në “dritë” i kryeministrit Edi Rama duke folur për marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë, mes të tjerave ai ka thënë se ndër pikat e marrëveshjes duhet të jetë edhe amnistia mes dy vendeve, pasi sipas tij pas 20 vitesh nga lufta s’ka çfarë dhe kush të dënohet më. “Kemi tri elemente që duhet të ketë marrëveshja. E para është Gjykata Speciale dhe zhbërja e saj. E dyta ka të bëj me amnistinë në të dy vendet, pas 20 vitesh s’kanë çfarë dënohen më njerëzit. Dhe e treta është definimi i veriut.

Deklarata e e gazetarit që në Tiranë njihet dhe si këshilltar I kryeministrit Rama, ka ngjallur irritim në rrjetet sociale. Shumë familje të viktimave të luftës në Kosovë kanë reaguar, ndërsa njëri prej tyre i kujton se edhe sot ka njerëz që dënohen për shkak të krimeve që kanë bërë në Luftën e Dytë Botërore. Thaçi dhe Rama do të duhej të diferencoheshin nga deklaratat e këtij nostalgjiku të Liljanave të Beogradit dhe i politikave të përbashkësisë së shqiptarëve me serbë. (RKL)

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...