Home / Lajme / Kurti: Një grup i stërvjetruar politikanësht nuk mund ta shtypin vullnetin e popullit!

Kurti: Një grup i stërvjetruar politikanësht nuk mund ta shtypin vullnetin e popullit!

Kryeministri Albin Kyrti ka deklaruar se presidenti si figurë unifikuese sot me vendimin e tij kaloi në ilegalitet, shkruan Kosova Post.

Kryeministri Kurti tha se veprimet e Thaçit po rrezikojnë kushtetutshërinën e vendit.

‘Zgjedhjet janë opsion i vetëm për vendin, kishte deklaruar Thaçi në vitin 2010. Pra presidenti tani po tepron ndryshe po përdore standard të dyfishtë. Presidenti dhe partitë politike po tentojnë të përmbysin vullnetin qytetarë. Sot një grup I stërvjetëruar politikanësht tentoi të përmbysin vullnetin qytetarë sepse kanë frikë nga përballja me popullin në zgjedhje’ Tha Kurti në konferencën për media.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...