Home / Lajme /

Vërejtje,
Qenka shkarkuar nga detyra Shkelzen Gashi.
E pritshme, sepse Vetëvendosje ka një mision të frymëzuar që nga Skenderbeu, përmes Rilindasve tek UCK, e deri në Bashkimin e kombit shqiptar.

Media, analistë e gazetarë,

Tani pres nga ju që të jeni aktiv, sikurse në rastin e SH. Gashit, për shkarkimin e menjëhershëm të atyre deputetëve që votouan pro Gjykatës kolonialiste e antishqiptare, të njohur si “Gjykata Speciale” për krimet e UCK-së.

Ju ftoj që të organizoheni e të kërkoni shkarkimin e mënjëhershëm të zotërinjëve Hashim Thacit, Kadri Veselit, Isa Mustafës & Co, sepse këta janë ata që e njollosën, e varfëruan, e degjeneruan dhe e cuan në Hagë UCK-në.

Por, gjithsesi, pa lincime publike e pa kërcënime të bëhet thirrja për dëbimin e kësaj klase të coroditur politike që e barazoj luftën e pastër clirimtare të shqiptarëve me atë pushtuese serbe.
E përseris pa lincime, pa kërcënime e pa dhunë!

Ju kujtohet se si edhe arkitektin e vrasjeve dhe të gjenocidit bërë ndaj shqiptarëve në Kosovë, ndaj Millosheviqit, në Hagë, gjatë gjykimit, gjykatësi ndërkombëtar e thërriste: “Mister Millosheviq”.
Pra, të jemi syqelë e të kërkojmë zhgarkimin e zotërinjëve që na e poshtëruan historinë e kombin!

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...