Home / Opinion / Ish bashkëpunëtori i Rugovës: Avdullah Hoti po gënjen, ai ishte pjesë e partisë së Bukoshit dhe e shante Rugovën

Ish bashkëpunëtori i Rugovës: Avdullah Hoti po gënjen, ai ishte pjesë e partisë së Bukoshit dhe e shante Rugovën

 MË: 24 PRILL 2020

Bujar Bukoshi dhe Avdullah Hoti

Ish bashkëpunëtori i presidentit Rugova, Qazim Bajgoraliu, në një postim në Facebook e ka demantuar kandidatin e LDK-së për kryeministër, Avdullah Hotin, i cili tha se në politikë ka hyrë në vitin 2006.

Bajgoraliu ka publikuar listën e kandidatëve të partisë PREK, partia kjo e udhëhequr nga Bujar Bukoshi në vitin 2004, ku shihet se në listë është edhe Avdullah Hoti.

Ai thotë se Hoti me partinë e Bukoshit, e shanin Rugovën dhe shtëpinë e tij në atë kohë.

Postimi i plotë:

Sa poshtë ka ra Rugovizmi në LDK.

Image
/ mar nga FB/

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...