Home / Lajme / Dritan Tali për Fatmiri i NISMES!

Dritan Tali për Fatmiri i NISMES!

Driton Tali – Fatmir Limaj kurrë nuk na tregoi se si e paguajti avokatin britanik, Karim Khan, për padinë “Korrupsioni në MTPT” të mëse 80 milion eurove, të Buxhetit, e cila ju bë me 2013-2016.

Karim Khan është njëri nga avokatët më të shtrenjtë britanik.

Për aq sa dihet, Fatimir në fillim fare si deputet paguheshe 400 marka, pastaj rreth 600 marka, e 800 euro, në 2009 paga e deputetëve rritet në 1050 euro (plus komisionet 200 euro).

Po ashtu si ministër paguheshe ngjashëm.

Prandaj, tregona burrë ku i more paratë për ta paguar Karim Khanin?!

Mbase me ato paret që (ti si patriot që je) e padite Shtetin tond për 7 milion (saktësisht 6.987.314), për rastin “Kleçka”.

Ups, nine harrova se si kundërpërgjigje t’u dhanë 7 mijë euro si dëmëshpërblim që ti si more – i refuzove!

Prandaj, ku i more paratë?!

Ani kur e bëjë hesap që ti rrjedh nga një familje punëtore, e që në gyrbet ja dalë vonë dhe ke qëndru pak, kërqyshë kjo vogëlsia ime s’pe kupton ku i more paratë?!

Fotografia e Samir Denisalbanianshow Kuçi

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...