Home / Lajme / Rifat Buzuku:O Ramush çobani! Ku do të ishe ti, mos të ishim ne populli me Albin Kurtin?! Do të ishe në burg në Serbi, i dënuar me 20 vite burg si kriminel lufte!

Rifat Buzuku:O Ramush çobani! Ku do të ishe ti, mos të ishim ne populli me Albin Kurtin?! Do të ishe në burg në Serbi, i dënuar me 20 vite burg si kriminel lufte!

Ramush Haradinaj nuk ka asnjë arsye m’u tallë me Kryeministrin në detyrë. E njoh personalishtë, dhe jam shumë i zhgënjyer me qëndrimet e tij të stilit mafioz.

Partia e Ramushit është parti familjare. Vëllau i tij Dauti, jo vetëm që ka qenë i dënuar për krime, por nuk e plotëson asnjë kriter që të jetë shef i një grupi parlamentar tash e njëzetë vjetë. Kjo, të paktën për arsye se Dauti nuk di të fas si duhet as shqip, dhe nuk posedon asnjë veti që të jetë në parlament!

Ramushi duhet të jetë mirënjohës për ndihmën që i ka dhënë populli gjatë njëzetë viteve të fundit, dhe të tërhiqet menjëherë nga politika. Dauti nuk e ka merituar asnjëherë të jetë në Parlamentë, sepse nuk është i pjekur për këtë profesion.

Popuulli nuk e di si e keni krijuar gjithë atë pasuri milionëshe, por e di që nuk e keni nga rroga mujore, dhe e di që keni vjedhur tash e 20 vjetë.

Më vjden turp kur Ramushi deklaron se është i lumtur t’i thotë Kryeministrin në detyrë, që nuk do ta takojë fare!!!

O Ramush çobani! Po ku do të ishe ti po mos të ishim ne populli, që tash jemi me Albin Kurtin?! Do të ishe në burg në Serbi, i dënuar me 20 vite burg si kriminel lufte. Nuk mbrohet vëllau kështu siç po deklarohesh ti. Turpë të qoftë!

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...