Home / Lajme / Kadri Veseli car llazarin nuk e solli Albin Kurti në Mitrovicë por ata që ishin në pushtet që 20 vjet

Kadri Veseli car llazarin nuk e solli Albin Kurti në Mitrovicë por ata që ishin në pushtet që 20 vjet

Shatorja e Car Llazarit në Mitrovicë.

Kadri Veseli sot paska thanë: “Qeveria në ikje po e rrezikon sovranitetin e veriut të Kosovës”.Bash këto ditë të pandemisë boterore. Kadri Veseli thuaji këtij populli së kush e pruni Car Llazarin në Mitrovicë,gjithesi jo Albin Kurt. Sovraniteti i veriut e humbën ata qe qendruan në pushtet qe 20 vjet pa ndërmmarë asgjë qe te shpetohet, Në veri qe 20 vjet frymon çdo gjë serbisht e asgje shqip.

Në veri gjatë gjithëkesaj kohe jan instalu struktura paralele,ka lulezuar krimi i organizuar dhe korrupcioni. LIsta Srpska është pjellë e Beogradit. Më veriun qe 20 vjetë udhëeheq Beogradi me Vuçiqin ne krye,Serbet te gjitha udhezimet i marrin nga Beogradi dhe jo nga Prishtina. Pra,sovranitetin e veriut e humben ata qe e e lejuan Serbin te këthehet në Kosovës anipse menduam se u çliruam. Pra,Car Llazarin nuk ua solli Albin Kurti ne Mitrovicë por e sollën ata qe qendruan ne pushtet qe 20 vjet.

About admin

x

Check Also

Kryeziu: 100 ditëshi i Qeverisë Kurti më i suksesshmi në histori të Kosovës, dialogu Kosovë – Serbi duhet të vazhdoj me vija të kuqe

NGA ALBULENË MUJI MË 30 MAJ 2020  Zëvendësministri i Integrimeve Evropiane, Taulant ...