Home / Lajme / “Kullat” e Hashim Thaçit në Nyrnberg të Gjermanisë!

“Kullat” e Hashim Thaçit në Nyrnberg të Gjermanisë!

“Kullat” e Hashim Thaçit në  Nyrnberg të Gjermanisë!

Hashim Thaçi po e shtrin perandorinë e biznesit të tij edhe në Gjermani, përveç se në bregdetin malazez, ku janë të padiskutueshme investimet në ndërtim në Ulqin, Budvë etj., tani më mërgimtarët tanë e kanë zbuluar edhe një vendpunishte të ndërtimeve në Gjermani, në qytetin e Nyrnbergut.

Këtë e ka bërë të ditur në profilin e tij në fb veprimtari, ish luftëtari, dhe tani kryetar i LDK-së në Gjermani, Osman Ferizi.

Ai në mënyrë ironike e ka goditur këtë veprimtari të Thaçit, duke pyetur se ku i mori paratë? “Kullat e Hashim Brojes në Nyrnberg, prona të trashëguara nga „Babai“ si pjesëmarrës i luftës në vitin 1941-45 me Dushan Mugoshën apo si, sa të varfër i kemi politikanët. Kthjellu o Popull”, shkruan Ferizi në fb.

 

 

/  Huazuar  nga Gazeta SHQIPTARI.com/

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...