Home / Opinion / Albin Kurti krahasohet me figurën më të njohur në botë, përsëri thyen rekordin e shikueshmërisë

Albin Kurti krahasohet me figurën më të njohur në botë, përsëri thyen rekordin e shikueshmërisë

Përkrahësit e Kryeministrit në detyrë Albin Kurti siç duket këtë po e dëshmojnë edhe në ndjekjen e tij live nëpër emisione shkruan KosovaPost.

Me anë të një fotografie siç është siguruar më poshtë shihet qartë që përkrahësit politik të Albin Kurtit kanë bërë një krahasim të shikueshmërisë së tij në një emision ku ishte i ftuar në Koha Vizion (KTV) dhe një video të pronarit të facebookut Mark Zuckerberg.

Siç dihet tanimë për të gjithë botën Mark Elliot Zuckerberg është një sipërmarrës amerikan. Ai është i njohur për bashkëthemelimin e Facebook, tani zyrtari kryesor ekzekutiv. Në moshën 23 vjeç, ai u bë miliarderi më i ri i vetë-bërë në botë. Që nga viti 2019, ai është personi i vetëm nën 50 vjeç në listën e Forbes me dhjetë më të pasurit, dhe i vetmi nën 40 vjeç në listën e Top 20 Miliarderëve.

Ky krahasim i bërë nga qytetarët të cilët janë adhurues ndaj subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje apo të gjithë ata që e duan Albin Kurtin Kryeministër në Kosovë është një krahasim mes një personazhi ku e njeh e gjithë bota dhe që ka një sukses tejet të madh./KosovaPost

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...