Home / Opinion / Kur Enver Hoxhaj Thoshte: “Nëse Fiton UÇK-Ja, Shkoj Lypi Azil Te Millosheviqi”

Kur Enver Hoxhaj Thoshte: “Nëse Fiton UÇK-Ja, Shkoj Lypi Azil Te Millosheviqi”

Driton Tali

Ky është tamon le….n, edhe luftëtarët e UÇK-ës i quante “njerëz t’malit”!

Ky lyp me ja …, krej robt!

Në 1998 në Austri sa ishte student i ” Fondit 3 %”, si suharekas i Bukoshit, luftëtarët e UÇK-ës i quante “njerëz mali” dhe thoshte me krenari se nëse këta njerëzit e malit (dmth UÇK) e marrin pushtetin unë kam me ikë me lyp azil te Millosheviqi!

Dhe horri u bë ministër disa herë pikërisht prej “partisë së njerëzve të malit” (qysh kanë qejf këtë të PyDyKys me quajt veten) kur erdhën në pushtet. Dhe madje këtë horrin e tyre e quajti Gjorgj Uashington.

About admin

x

Check Also

Befason Florian Marku: Truprojat e McGregor janë shqiptarë

May 21, 2020 “Luftëtari” shqiptar që garon në kategorinë MMA (Artet Marciale ...