Home / 2018 / november

Monthly Archives: november 2018

Për Ramën, Luftën dhe djalin e Abdylit

28 nëntor 2018  Nga Moikom Zeqo Për një kohë të gjatë kam nguruar të marr pjesë në një diskutim që tashmë ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik, të artikuluar sidomos në faqet e gazetës Dita. Kam nguruar ndonëse vërejtjet dhe ...

Read More »

KURTI: MBI 22 MILIARDË EURO NA I KA BORXH SERBIA

 21.11.2018 Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka shpalosur kërkesat ndaj Serbisë për të cilat subjektet politike mund të bëhen bashkë në Kuvendin e Republikës. Kurti ka thënë se nuk mund të ketë pajtim me ...

Read More »

Azili në BE, Kali i Trojës dhe përgjumja shqiptare

Ismail Arsllani Sado që të jetë tragjike-komike deklarata e ish-kryeministrit Gruevski, se ka ikur nga vendi dhe ka kërkuar azil në Hungari “për të mirën e popullit dhe mbrojtjes së kauzës maqedonase”, nuk duhet të merret në mënyrë aq naive, ...

Read More »

o Trullana o te mjerë.

Gëzim Mekuli Trullana! Keni shpresuar në propagandën e quislingëve të Kosovës se sot do të pranohet Kosova në Interpoll? Trullana, po kush e pranon një shtet që është në luhatje nëse do i falë armikut të tij 30% apo 35% ...

Read More »