Home / 2018 / april

Monthly Archives: april 2018

Oazë e kujtë është Kosova ?

Shkruan Sylejman Krasniqi Vija e Teodosit rishfaqet, nga do t’ia mbajnë shqiptarë? Ka tri vjet që politika në Kosovë po mirret me rehatimin e fqinjëve të saj dhe nuk po i shikon problemet e veta të brendëshme. Që nga gjysma ...

Read More »

Mediat nuk janë tjetër veçse mediat e oligarkëve

Elvis Hoxha: . Gazetaria ka vdekur dhe publiku fle 05/04/2018 Ramush Haradinaj, pasi u poshtërua dy herë prej Hashim Thaçit, pret të poshtërohet një herë të tretë. Pas turpit të spektaklit me Gjuriçin, pas rrëmbimit të pabesë e antisovran të ...

Read More »

Politikani servil pro serb Ibrahim Rugova.

Rugova:Ne duam Berishën Klinton: Ujrat nuk kalojnë dy herë në të njëjtat brigje Presidenti Klinton perballe Rogoves, Bukoshit,Surroit… Data e Publikimit: 17/11/2006 Autori i Lajmit: Korresp i ZP Ne 29 maj 1998 ne Shtepine e Bardhe, Presidenti Klinton pret nje ...

Read More »

Lëvizja VETËVENDOSJE! ishte drejtpërdrejt.

Prill- 9 -2018 Një kushtetutë jo e mirë që u shkel aq shumë për të keq Sot, në ditën e Kushtetutës së Republikës së Kosovës, Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media për të folur mbi pamjaftueshmërinë e kësaj Kushtetute dhe ...

Read More »

Një Lider si Albin Kurtin

Blerim Metaj është Një Lider si Albin Kurtin, e ëndërronë çdo shtet i Botës, sepse Albini është i pakorruptuar. Lere që Albini nuk korruptohët, por ai është edhe i pa kompromis, kur është në pyetje çeshtja Kombëtare dhe fati i ...

Read More »

DHELPRA DHE PATA

Shkruan: Avdi Ibrahimi Në fabul dhelpra gjithmonë na del të jetë dredharake, kjo kafshë gjitare grabitqare është e ngjashme me ujkun. Në katundin Gurrë, pranë pyellit afër lumit një fshatar kishte ngritur shtëpi që të jetonte, aty ai rriste bagëti, ...

Read More »

Enver Hoxha 1908-1985

13/04/2018 Udhëheqës i madh e i lavdishëm i PPSH-së, PRS të Shqipërisë dhe i popullit shqiptar. Themeluesi dhe organizatori i Partisë Komuniste të Shqipërisë (më vonë Parti e Punës së Shqipërisë). Prijës legjendar, organizator e strateg i Luftës Antifashiste Nacionalçlirimitare ...

Read More »

Debat Televiziv Top-Chenel

Më 19 Tetor 2009 Kemi dashuruar profesionin e bukur e të përkushtuar të ushtarakut për çështjen kombëtare shqiptare, në interes të mbrojtjes së sovranitetit të atdheut tonë me përkushtimin tonë maksimal deri dhe në dhënien e jetës për popullin dhe ...

Read More »