Home / Lajme / Molliqaj: Haradinaj i guximshëm në luftë, frikacak e lakmitar në politikë.

Molliqaj: Haradinaj i guximshëm në luftë, frikacak e lakmitar në politikë.

Dardan Molliqaj ka thënë se Ramush Haradinaj ishte i guximshëm në luftë, por guxim të njëjtë s’ka në politikë, njofton Klan Kosova.

“Ramush Haradinaj ishte guximtar në luftë, por frikacak e lakmitar në politikë”, pohoi sekretari organizativ i Vetëvendosjes për kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

“Po frikësohet të dalë në debat me Albin Kurtin; mos u fsheh, por dil përballë kryeministrit të ardhshëm, Albin Kurti. Ramush Haradinaj i ka dy rrugë, një humbje të dinjitetshme dhe një pa dinjitet, ai le ta zgjedhë cilën të dojë, por humbjen e ka të sigurt”.

Molliqaj, në një tubim të Vetëvendosjes në Gjakovë, përsëriti se “për kriminelët e kemi veç një vend, ai është burgu”

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...