Home / 2017 / juni

Monthly Archives: juni 2017

Bashkurti: Kurti përfaqëson liderin e spikatur politik

21 Qershor 2017  Njohësi i rrethanave politike në Ballkan dhe profesori i njohur nga Shqipëria, Lisen Bashkurti, ka thënë për “Zërin” se LVV-ja duket të jetë alternativa partiake, individuale më kredibile në spektrin politik kosovar. “Lidershipi i LVV-së paraqitet më ...

Read More »

KOSOVA APO KOSOVO?

  16.06.2017|  Agim Vinca   “Cikërrime” që vrasin sytë Natën e fundit të qëndrimit në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë, që u mbajt këto ditë në Gjenovë të Italisë, ku unë merrja pjesë si përfaqësues i Kosovës, para se të më ...

Read More »

THIRRJE,PËR MIQTË E SHOKËT E FACEBOOK-ut

Nga Gjon Bruçi   Të dashur miq! Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 qershorit 2017 ka mbërritur piku…n e saj. Liderët e Partive “të mëdha” PD, PS e LSI, si në të gjitha fushatat, edhe kësaj radhe janë kacagjelosur për ...

Read More »

Esattoptanet e shekullit 21!

Wikileaks zbardh kabllogramin e ambasadës së SHBA/ Prapaskenat e marrëveshjes së detit me Greqinë Postuar në 10 Mars, 2016 08:03 7 vjet më parë u nënshkrua famëkeqi Pakt Detar mes qeverisë së Athinës dhe asaj të Tiranës, ku ujëra territoriale ...

Read More »

KURTI: UNË JAM KRYEMINISTRI I ARDHSHËM I KOSOVËS

13.06.2017 Albin Kurti thotë se do të jetë ai kryeministri i ardhshëm i Kosovës. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër ka zhvilluar një intervistë me Televizionin Kombëtar të Zvicrës – SRF, ku deklaroi se Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve të ...

Read More »