Home / 2017 / februar

Monthly Archives: februar 2017

Erdogani, ky prishës i unitetit shqiptar

28 SHKURT, 2017 Hajro Limaj Para disa ditësh shkova në Spitalin Amerikan për t’u konsultuar me dy mjekë ortopedë turq: profesor Kenanin dhe doktor Ënder, të cilet prej vitesh punonin në këtë spital. Kur shkova në paradhomën e profesorit, me ...

Read More »

Demarkacioni s’kalon për asnjë çmim

  23.02.2017 Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje! (LV), Donika Kadaj-Bujupi, ka bërë me dije se kjo lëvizje do ta kundërshtojë fuqishëm rikthimin e demarkacionit në Kuvend. Ajo ka thënë se versioni aktual i demarkacionit me Malin e Zi nuk do të ...

Read More »

Letër publike popullit të Kosovës 08.01.2017 Prof. Dr. Hakif Bajrami Popullit t’i thuhet e vërteta “Popull i nderuar, pushteti që të rrenë nuk të duhet fare. Ndërroje!” / Çarli Çaplini Kemi luftuar kundër Serbisë okupatore, por prapë politikanët servilë na ...

Read More »

Ekspertët: Kosova humb territor, Mali i Zi rritet

Foto: Laura Hasani Albert Ahmeti / Prishtinë • 25 Shkurt 2017  Ekspertët e pavarur kanë paraqitur fakte të reja për vijën e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, me ç’rast kanë thënë se deklaratat se sipërfaqja e Kosovës është ...

Read More »

Moikom Zeqo: Pse nuk do të ketë qeveri teknike!

February 23, 2017 12:54   Protesta e PD-së, paralajmërim për fitoren e PS-së më 18 qershor. Pse protesta në Bulevard është një lëvizje politike e PD-së dhe e disa aleatëve të saj të vegjël për të mbajtur gjallë frymën e ...

Read More »

Donald Lu parlajmëron skenarin kroat dhe rumun në Shqipëri, burg për zyrtarët e lartë të korruptuar; dridhen Berisha dhe Meta December 8, 2016 Ambasadori amerikan flet shqip dhe qartë në të gjitha artikulimet e tij në takime, në biseda por ...

Read More »